پرینتر های سه بعدی و نقش آن ها در صنعت کاغذ سازی

چاپ سه بعدی چوب به واقعیت تبدیل شد (5)

پرینتر های سه بعدی این روز ها در بسیاری از صنایع نقش بسیار پررنگی  را ایفا می کنند. استفاده از چاپگر های سه بعدی تنها برای ساخت قطعه نهایی محدود نمی شود. بلکه یکی از مهمترین اهمیت های آن در ساخت ابزار ها و تجهیزات مورد نیاز در واحد های تولیدی و صنعتی است. امروزه صنایع بسیاری استفاده از چاپگر های سه بعدی را با این هدف به کار می برند. در آینده شاید چندان عجیب نباشد که به جای تهیه ی ابزار های مورد نیاز برای کارگاه یا کارخانه ی خود، خودتان آن ها را برای خودتان پرینت کنید.

در این مقاله به نقش پرینتر های سه بعدی در صنعت کاغذ سازی پرداخته شده است.

پرینتر های سه بعدی حالا مهمان کارخانه ی Celwise در سوئد هستند. طراحی و ساخت قطعات و ابزارهای اختصاصی با چاپگر های سه بعدی، جهت ساخت، قالب گیری و فرم دادن به کاغذ ها از جمله کارهایی است که این شرکت انجام داده است. این شرکت با استفاده از تکنولوژی پتنت شده خودش و استفاده از این ابزارهای پیچیده که با این پرینتر ها ساخته شده است، می تواند از انواع سلولز کاغذ تهیه کند.

پرینتر های سه بعدی نقش اصلی در این پروژه را ندارند. اما حضور آن ها ساخت و طراحی این تجهیزات اختصاصی را امکان پذیر کرده است. چاپگر های سه بعدی بایندر جت برند ExOne حالا به خوبی نقش خود را در این زمینه ایفا می کنند. دیگر نیاز نیست هفته ها منتظر رسیدن ابزار ها و تجهیزات خود باشید بلکه می توانید در کمترین زمان آنچه برای توسعه و بهبود خط تولید خود نیاز دارید را با پرینتر های سه بعدی بسازید. پرینتر های سه بعدی با توجه به مزایای بسیار خوبی که در اختصاصی سازی دارند می توانند در این بخش بسیار پرقدرت ظاهر شوند.(مزایای استفاده از پرینتر های سه بعدی را می توانید اینجا بخوانید)

پرینتر های سه بعدی فرایند تولید کاغذ را چهار برابر سریع تر کرده اند. تولید کاغد یکی از فرایند های زمان بر می باشد. حذف آب الیاف سلولز فرایندی است که باید به صورت کامل انجام شود. این شرکت با استفاده از دستگاهی که با چاپ سه بعدی ساخته شده است، توانسته این مرحله را بسیار سریعتر کند. ابزار هایی که این شرکت تولید کرده است از فولاد 316L ساخته شده اند که یکی از آلیاژ های بسیار محبوب در صنعت چاپ سه بعدی فلزات می باشد.

پرینتر سه بعدی در صنعت کاغذ سازی

پرینتر های سه بعدی به این شرکت کمک کرده اند که محصولاتی بسازد که در برابر آب، کشش و کپک ها نیز مقاوم باشند. محصولات آن ها شبیه به پلاستیک هستند اما با این تفاوت که برای محیط زیست زیان کمتری دارند.

امروزه سرعت رشد فناوری ها بسیار زیاد است. بسیاری از واحد های تولیدی باید هر روز خود و تجهیزات خود را به روز کنند. پرینتر های سه بعدی حالا می توانند این کار را برای آن ها بسیار تسریع کنند.

 

مطالب پیشنهادی
طراحی برای ساخت افزایشی
وبلاگ

طراحی برای ساخت افزایشی

تاکنون با پرینت سه‌بعدی و مفاهیم مرتبط با آن آشنا شده‌اید. اما احتمالا با «طراحی برای ساخت افزایشی» آشنا نیستید. زمانی که از  ساخت افزایشی

کامل بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سرفصل مطالب