اینکونل 625

اینکونل625 آلیاژنیکل-کروم-مولیبدن است که به استحکام بالا ، مقاومت حرارتی و مقاومت به خوردگی معروف است.عناصر موجود دراین سوپرآلیاژ عبارتند از : نیکل(حداقل 58 درصد)،کروم،مولیبدن،نیوبیم،آهن،تانتالوم،کبالتو مقادیر اندکی منگنز،سیلیکون،آلومینیم و تیتانیوم .استحکام بالای این آلیاژ علاوه دلیل وجود نیکل-کروم ،ناشی از مکانیزم مقاوم سازی نیوبیم و مولیبدن است.اینکونل625 قابلیت جوشکاری خوبی دارد و ترک خوردگی حین عملیات جوش رخ نمیدهد.

استحکام این آلیاژ علاوه بر پایه نیکل-کروم آن ، به دلیل مکانیزم استحکام بخشی نیوبیم و مولیبدن است. شبکه آلیاژ با برهمکنش نیوبیم و مولیبدن مستحکم میشود و نیازی به عملیات حرارتی رسوب سختی نیز ندارد.استحکام  کششی این سوپر آلیاژ 690MPa و استحکام تسلیم آن 275MPa است.

با دمای ذوب حدود 1300°C و ضریب انبساط حرارتی مناسب ، اینکونل 625 در رنج زیادی از خود مقاومت دمایی نشان میدهد.

ترکیب اجزا منحصر به فرد اینکونل 625 به آن مقاومت در برابر مواد خورنده میدهد.به همین دلیل این سوپر آلیاژ به خوبی در آب دریا و اتمسفر های مختلف به کار گرفته میشود. وقتی اینکونل 625 در معرض عوامل اکسید کننده قرار میگیرد به صورت طبیعی توسط شبکه نیکل-کروم خود محافظت میشود.در عین حال مولیبدن به آن مقاومت به خوردگی پیتینگ میدهد. در 15% سولفوریک اسید ، این ماده با نرخ 0.188mm/y خورده میشود.

اینکونل 625 برای این طراحی شد که جوش پذیری بهتری نسبت به آلیاژ های پیش از خود داشته باشد و بعد از جوش به علت تنش و تغییرات دما ترک نخورد.

جدول مشخصات پودر

سفارش پرینت

خرید پودر