معرفی و دانلود کتاب چاپ سه بعدی برای طراحان محصول، استراتژی های نوآورانه با استفاده از ساخت افزایشی

پریتر سه بعدی برای طراحان محصول

نام لاتین

3D Printing for Product Designers Innovative Strategies Using Additive Manufacturing

نویسندگان:

Jennifer Loy; James Novak; Olaf Diegel

ناشر:

Routledge

سال چاپ:

2023

صفحات:

304

معرفی و دانلود کتاب "چاپ سه بعدی برای طراحان محصول، استراتژی های نوآورانه با استفاده از ساخت افزایشی"

پرینتر های سه بعدی کاربرد های بسیار متنوعی دارند(برای آشنایی با کاربرد پرینتر های سه بعدی اینجا کلیک کنید). اما موضوعی که پرینتر های سه بعدی را بسیار قدرتمند می کند، تاثیر آن ها بر فرایند طراحی است. چاپگر سه بعدی نیامده است که تنها طرح های از قبل موجود را به روشی جدید بسازد، بلکه توانمندی های این پرینتر ها سبب شده است که بتوان قطعات جدیدی را ساخت که قبلا حتی آن هارا طراحی هم نمی کردیم. زیرا اگر طراحی می شدند، به سبب نبود روشی برای ساختشان، طرح ها کنار گذاشته می شدند.

امروز همه چیز تغییر کرده است. حالا با کنار رفتن محدودیت های تولید، محدودیت های طراحی نیز کنار رفته اند. به همین سبب طراحان محصول حالا می توانند محصولاتی را خلق کنند که در گذشته شاید تنها آرزوی آن هارا داشته اند.

چاپ سه بعدی برای طراحان، شکافی که میان طراحی و تولید بوده است را کم کرده است. به همین خاطر اگر طراحان بتوانند با استراتژی هایی مناسب، استفاده از پرینتر سه بعدی را در فرایند های خود دخالت دهند، باید منتظر رونمایی از محصولاتی خارق العاده در آینده ای نه چندان دور باشیم.

این کتاب که نوشته جنیفر لوی، جیمز نواک و الف دیگل است، شما را راهنمایی می کند که چگونه از پرینتر های سه بعدی بهتر استفاده کنید. آموزش های این کتاب نه صرفا به عنوان یک راهکار نظری، بلکه همراه با تصاویر و مثال های واقعی است. اگر یک طراح محصول هستید و به دنبال خلق طراحی های کاربردی تر هستید، حالا باید پرینتر سه بعدی را در کنار خود داشته باشید.

خواندن این کتاب که متنی بسیار ساده دارد، می تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما باشد. حتی اگر طراح محصول نیستید، خواندن این کتاب به شما کمک می کند از پرینتر سه بعدی خود بهتر استفاده کنید.